Film na wieczór.


Coś dla dwojga: krwawa komedia romantyczna – True Romance
Marzec 10, 2010, 6:32 pm
Filed under: Klasyka | Tagi: ,

True Romance opowiada o losach Clarenca – zafascynowanego światem kina i komiksów samotnika (chociaż tego akurat chyba nie trzeba nawet było dodawać – w świecie amerykańskiego kina zainteresowanie komiksami zawsze wiąże się z chorobliwym samotnictwem nie wiedzieć czemu), którego z nowo poznaną Alabamą łączy miłość od pierwszego wejrzenia. Byłoby pięknie gdyby kłopoty nie nadeszły niemal równie szybko jak uczucie.

„Coś dla dwojga” z tytułu potraktujcie jako żart. Jeżeli wasze kobiety panowie zagadną o wspólne obejrzenie czegoś romantycznego wieczorem i wybierzecie właśnie ten film – nie liczcie na nic po seansie. True romance to dzieło, którego może nie uznamy za wyznacznik tarantinowskiego stylu znanego z filmów które reżyserował, ale w którym oglądając go bardzo wyraźnie czuć jego rękę jako współautora scenariusza. Akcja w sposób wyważony bawi i zaskakuje, trzymając równocześnie tętno podwyższone (nie do stanu przedzawałowego, ale napięcie jest mocno wyczuwalne). Niemniej jednak fabuła faktycznie obraca się wokół wątku miłosnego, jego centralne umiejscowienie jednak jest tylko złudzeniem. Stanowi on istotne spoiwo całej reszty, jednak nie podejrzewam żeby ktokolwiek mocniej się nim zainteresował, co najwyżej jakiś wielki fan romansideł. Tylko, który wielbiciel tego rodzaju kina zbliży się chociaż odrobinę do produkcji w której maczał palce Tarantino…?

Na koniec słowo na temat obsady. Jest wybitna w całości (Brad Pitt, Christopher Walken, Samuel L. Jackson i wielu innych), to fakt, ale nie o tym. Oglądając wypatrujcie Brad’a Pitt’a – w bardzo niecodziennej roli jak dla niego go obsadzono, rozpoznałem go dopiero kiedy trzeci raz pojawił się na ekranie, a i tak musiałem cofnąć minutę i się upewnić czy to on :).

Obraz jako całość prezentuje się świetnie, genialny scenariusz, dorównująca mu obsada, a i pozostałe elementy na wysokim poziomie. Polecam.

Reklamy

Dodaj komentarz so far
Dodaj komentarzSkomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s%d blogerów lubi to: